Xiaomi Redmi Note 10 Pro – Najlepsze oferty dla firm

Xiaomi Redmi Note 10 Pro – Najlepsze oferty dla firm

Xiaomi Redmi Note 10 Pro – Najlepsze oferty dla firm

Jeśli wierzyć zapowiedziom CEO, nie stanie się to aż do 2025 roku. Na daną chwilę pozostaje nam tylko bacznie obserwować poczynania chińskiego koncernu, ponieważ na pewno nas jeszcze zaskoczy. Polecane produkty Licznik wyświetleń: 3 483 .

W dzisiejszych czasach w większości przypadków to nie produkt sprzedaje samego siebie, a marketing. Wszyscy wiemy zresztą, jak rozdmuchane bywają reklamowe treści i nie od dziś podchodzimy do nich z przymrużeniem oka, ale są momenty, w których warto reagować i tłumaczyć. Zwłaszcza kiedy firmy nieco przesadzają z „rewolucjami”. Ostatnio przykładem takiego czegoś była technologia Loop Liquidcool Xiaomi.

Pod koniec pierwszego tygodnia listopada Xiaomi ogłosiło, że właśnie opracowało coś wyjątkowego, co pozwoli wnieść firmie smartfony na nowy poziom wydajności. Co je do tej pory ciągle blokuje w tej kwestii i co blokować będzie po wsze czasy? Temperatury. Ciepło odpadowe generowane przez elektroniczne urządzenia podczas pracy – serwis xiaomi kraków . Im te są wydajniejsze i pożerają więcej energii, tym tego ciepła jest więcej, a jeśli przekroczymy temperaturę danego elementu, możemy bezpowrotnie go zniszczyć.

Xiaomi żegna serię Mi. Kolejne urządzenia producenta

Xiaomi uderzyło więc ogłoszeniem Loop Liquid, Cool w bardzo czuły punkt na rynku urządzeń przenośnych. Zwłaszcza że w udostępnionych przez siebie materiałach nazwała swoje dzieło „nową technologią”, „przełomem rozpraszania ciepła”, czy „technologią inspirowaną systemami chłodzenia w segmencie lotniczym”. Firma chwaliła się też, że pozwoli jej to dwukrotnie zwiększyć skuteczność chłodzeń w obecnych smartfonach.

Tyle że zamiast okrągłego kawałka skały, ma zamiar wprowadzić na rynek coś lepszego, bo koło stosownie wytłoczone wewnątrz i wzmocnione szprychami, więc tym samym efektywniejsze w działaniu… jeśli będziemy trzymać się dalej alegorii z wymyśleniem kołem. Tutaj właśnie jest pies pogrzebany. Problem podkreślają to dwa najgorsze elementy tego ogłoszenia. Zarówno sięgnięcie po nazwę tego typu, która sugeruje zamknięty obieg chłodzenia cieczą, jak i nazwanie całości „chłodzeniem nowej generacji”.

Xiaomi Loop Liquid, Cool, czyli gdzieś już to widzieliśmy Przy ogłoszeniu Xiaomi Loop Liquid, Cool pisaliśmy, że: Technologia Loop Liquid, Cool wykorzystuje efekt kapilarny, przyciągając płyn chłodzący do źródła ciepła. Pod wpływem temperatury ta ciecz następnie jest odparowywana i odprowadza ciepło w kierunku chłodniejszych obszarów. Płyn chłodzący jest następnie skraplany i wychwytywany przez jednokierunkowy kanał wracając tym samym do obiegu, rozpoczynając cykl od początku.

Czy warto kupić sprzęt Xiaomi?

Xiaomi i Sony nawiązują współpracę z firmą fotograficzną Light   PurePC.plXiaomi pozywa rząd USA. Firma chce cofnięcia blokady – Instalki.pl

Daje też nam spore pole do popisu, jeśli mowa o sprawdzeniu rewolucyjności tego chłodzenia „nowej generacji”. Podkreślam „nowej generacji” dokładnie tak, jak Xiaomi robiło to w ogłoszeniu, zakładając, że coś „nowej generacji” sugeruje nie ulepszenie dotychczasowych systemów, a rewolucję, przełom, czyli odkrycie czegoś zupełnie nowego. Nowością oczywiście jednak Loop Liquid, Cool jest… tyle że na rynku smartfonów.

Xiaomi - co to właściwie za firma? - TelecomospUSA odpuszcza Xiaomi – firma znika z czarnej listy rządu – PC World – Testy i Ceny sprzętu PC, RTV, Foto, Porady IT, Download, Aktualności

heatpipe), którego od lat stosuje się w chłodzeniach laptopów, kart graficznych, czy procesorów. Występują często w towarzystwie komór parowych, które lepiej radzą sobie z przekazywaniem dostarczonego przez ciepłowody ciepła na pobliskie finy radiatora, z których ciepło rozprasza z kolei ruch powietrza (czyt. wentylator). Schemat serwisu . Czerwone strzałki wskazują na przepływ gazu, który następnie skrapla się na „bokach” i już w formie niebieskich strzałek spływa na pierwotne miejsce, Warto też rzucić okiem na opis ciepłowodu zaczerpnięty z Wikipedii: Ciepłowód – rurka zawierająca parujący i skraplający się płyn, który wykorzystywany jest do transportu ciepła […].

I teraz przechodzimy do tego, dlaczego Loop Liquid, Cool od Xiaomi lepiej nazwać „podrasowanym ciepłowodem”, a nie czymś „nowej generacji” na poletku samych układów chłodzenia, jako takich. serwis xiaomi kraków . Wszystko sprowadza się do dodania do obiegu specjalnego zaworu Tesli, który pozwolił Xiaomi określić swoje dzieło „technologią inspirowaną rozwiązaniami stosowanymi w przemyśle lotniczym”.

co to za firma? Historia chińskiego potentata rynku mobile

Jednak i tak budzi to pytania co do skuteczności, bo sam zawór Tesli nie ratuje układu od siły grawitacji i samej zmiany stanu na poziomie gaz-ciecz, bazując głównie na zasadzie różnicy ciśnień oraz temperatur między dwoma komorami. Źródło: XiaomiLoop Liquid, Cool – hit, czy kit? Ponarzekaliśmy, powyjaśnialiśmy, więc teraz nadszedł czas na to, aby zadań najważniejsze pytanie – czy Xiaomi rzeczywiście osiągnęło coś wyjątkowego? Możecie się zdziwić, ale na to należy odpowiedzieć twierdząco, bo rzeczywiście firma dokonała kawału dobrej inżynieryjnej roboty w zakresie termodynamiki, ale przesadziła nieco z nazewnictwem.

Źródło: XiaomiTrzymamy więc i tak za Loop Liquid, Cool kciuki i to zwłaszcza na tyle tego, że firma pokazała skuteczność tego chłodzenia na Xiaomi MIX 4, w którym zastąpiła tradycyjną komorę parową swoim nowym dziełem. W teście z udziałem gry wykazano, że temperatura telefonu była o całe 8,6ºC mniejsza z Loop Liquid, Cool, bo wynosiła 47,7 stopni Celsjusza.

Fenomen marki Xiaomi – Nie tylko o niezwykłych sukcesach serwis xiaomi
Fenomen marki Xiaomi – Nie tylko o niezwykłych sukcesach

Xiaomi nie zwalnia tempa. W Polsce jest już dostępny w przedsprzedaży najnowszy flagowiec tej firmy – czyli Xiaomi Mi 11 – serwis xiaomi kraków . Choć recenzenci są zgodni, co do pochwał – to jednak jest jeden czynnik, który nieco zmienia odbiór tego modelu. Szczególnie na tle innych propozycji od chińskiego giganta. Chodzi oczywiście o koszt – Mi 11 jest dość drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *